Mindenki emlékezhet még egy éve minden újságárusnál lehetett kapni különféle népek meséit. Minden héten más és új kötet jelent meg, és ahogy befejeződött a sorozat könyvesboltokba rakták át (Libriben megtalálható, ha valaki szeretné megvenni) Na de miért is jó ez a könyv?
Ez a könyv 6 mesét foglal magába, mindegyik kicsit más az előzőtől, mégis nagyon kedves, és jóravaló történetek, aminek végén elmaradhatatlan a tanulság is. Van, ami a gonoszság ellen szól, vagy a boldogság fontosságáról, vagy a könnyelműséget ártalmait tanítja meg a kis mese (ennek a mesének az érdekessége, hogy nagyon hasonlít a magyar: A tücsök és a hangya mesére, lehet épp ezért tetszett annyira) Mivel ezek mindegyike valódi japán népmese, ezért jól megfigyelhető a japánok kultúrája is (sokszor hallhatunk a sógunról, vagy éppen a sárkányokról, na meg a darumadár se maradhat ki ebből a kötetből)
Maga a könyv 122 oldal, de ebből (mivel mesekönyv) nagyon sok illusztrációt tartalmaz. A képek mindig a történethez kapcsolódnak, és nagyon szépek a régies japán stílusa miatt is. Az illusztrálást M. Nagy Szilviának köszönhetjük.
Aki összegyűjtötte a meséket az Kewashii Takeya, a könyvet a Kossuth kiadó adta ki, és magának a sorozatnak a címe: Népek meséi. A sorozat összesen 18 kötetes (aki szereti a keleti kultúrát annak a sorozaton belül van még Kínai, Indiai, Arab népmesék is) Egy kötet ára: 1.190 Ft. Az összes kötet kemény fedeles, és tényleg nagyon érdemes megvenni.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a japán kultúrát, vagy csak szeret meséket olvasni. A történetek elragadóak, a rajzok szépek, és nem csak érdekes, de szórakoztató is. Gyermekek, és felnőttek számára is egyaránt ajánlott mű.